Anasayfa » Emekli » Kamuda 11 bin 551 TL emekli maaşı alan bürokratlar kim? İşte VİP emekliler...

Kamuda 11 bin 551 TL emekli maaşı alan bürokratlar kim? İşte VİP emekliler...

Kamuda 11 bin 551 TL emekli maaşı alan bürokratlar kim? İşte VİP emekliler...

Tarih :
Kamuda 11 bin 551 TL emekli maaşı alan bürokratlar kim? İşte VİP emekliler...

Memurların en fazla merak ettikleri konulardan birisi de ne zaman emekli olacakları ile emekli olduklarında ne kadar emekli maaşı alacakları hususudur. Bu yazımızda Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, Meclis Genel Sekreteri, YÖK Başkanı ve Valilerin hiçbir yardım almaksızın kendi kendilerine ne zaman ve kaç yaşında emekli olacakları ile ne kadar emekli maaşı ve ikramiye alacaklarının hesabını anlatmaya çalışacağız.

SGKREHBERİ-ÖZEL HABER

Ne kadar emekli maaşı alacaksınız?

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının internet sayfasında yer alan https://www.memurlar.net/hesaplama/emekli-maas/ adresine girerek sadece bazı bilgileri ekranda gördüğünüz kutucuklara yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri internet kullanmasını bilen ve belirttiğimiz adresi yazabilecek kadar bilgisi olan herkesin yapması mümkündür.

Öncelikle bordronuzdaki bilgileri kutucuklara yazarak emekli maaşınızı hesaplayabiliriz. Yani her memur derece ve kademesini kutucuklara yazabilir. Ayrıca, ek göstergenizi de bordronuzdan öğrenebilirsiniz. Yine kıdem yılınız da bordronuzda yer almaktadır. Yani özetle kutucuklara yerleştireceğiniz bütün bilgiler bordronuzda yer almaktadır.

Bu veriler kutucuklara girildikten sonra karşınıza hesapla butonu çıkacaktır. Hesapla butonuna bastıktan sonra ise ne kadar emekli maaşı ve ikramiye alacağınız ortaya çıkacaktır. İşte bu kadar basit bir işlem için kimseye paranızı kaptırmayın diyoruz. Siz de hem emekli olacağınız yaşınızı, sürenizi ve emekli maaşınızı ve ikramiyenizi hesaplayabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar.

Örnek - 1: 30 yıllık hizmeti olan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı ve TBMM Genel Sekreterinin emekli maaşını ve ikramiyesini hesaplayalım.

Emekli maaşı: 11.551 TL

İkramiye: 213.655 TL

Örnek - 2: 30 yıllık hizmeti olan Bakanlık Müsteşarının emekli maaşını ve ikramiyesini hesaplayalım.

Emekli maaşı: 10.535,51 TL

İkramiye: 211.800 TL

Örnek - 3: 30 yıllık hizmeti olan YÖK Başkanının emekli maaşını ve ikramiyesini hesaplayalım.

Emekli maaşı: 11.551 TL

İkramiye: 213.655 TL

Örnek - 4: 30 yıllık hizmeti olan Valinin emekli maaşını ve ikramiyesini hesaplayalım.

Emekli maaşı: 10.535,51 TL

İkramiye: 211.800 TL

Örnek - 5: 30 yıllık hizmeti olan SGK Başkanı, DİE Başkanı ve Devlet Personel Başkanının emekli maaşını ve ikramiyesini hesaplayalım.

Emekli maaşı: 9.410

İkramiye: 200.208 TL

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler