Anasayfa » Medya Haberleri » Kamu personeline ödenen huzur hakkı tutarı belli oldu

Kamu personeline ödenen huzur hakkı tutarı belli oldu

Kamu personeline ödenen huzur hakkı tutarı belli oldu

Maaş katsayısının belirlenmesi sonrasında birçok ödeme tutarı belli. Bu ödemelerden birisi de huzur hakkıdır. İşte o tutar:

Tarih :
Kamu personeline ödenen huzur hakkı tutarı belli oldu

375 sayılı KHK'nin Ek 29 uncu maddesinde huzur hakkıyla ilgili şu ifadelereyer verilmiştir; " Bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarının teşkilatlanmasınailişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde öngörülmesi ve gösterge rakamı belirlenmesikaydıyla, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu, danışma kurulu üyeliklerive komisyon, heyet, komite ile benzeri organlarda görev alanlara, ayda dörttenfazla olmamak üzere her bir toplantı için (1000) ila (3000) gösterge rakamınınmemur aylık katsayısı ile çarpımı sonucunda bulunacak miktarda, damga vergisihariç herhangi bir vergiye tâbi tutulmaksızın huzur hakkı ödenir. Gösterge rakamları Cumhurbaşkanınca üç katına kadar artırılabilir."

Buna göre kamu kurumlarının teşkilat kararnamelerinde huzur hakkı ödemesineve tutarına yer verilmişse bu ödeme yapılabilmektedir. Genellikle bu ödeme 9000*0,154461 = 1.390,149 TL olup, bu ödemeden sadece binde 7,59 oranında damga vergisikesilmektedir. Bu huzur hakkının ne kadar huzur vereceğini bilemiyoruz.

Kaynak : SGK Rehberi
Yere yığılan adama virüs şüphesiyle kimse yaklaşamadı
Mevduat faizi yüzde 11'e çıktı
Mevduat Faizi Nasıl Hesaplanır?
Sinemalar 'mesafeli' açıldı
Yeni ilçe milli eğitim müdürlerini AK Parti İl Başkanı açıkladı
Bakan Süleyman Soylu 'düğün salonu' denetimine katıldı
Sağlık-Sen'den 'sağlıkta şiddet' raporu
'Yoğun denetimin'in sonuçları belli oldu

Benzer Haberler