Anasayfa » Medya Haberleri » 4 bin TL'ye kiralanan araçlar şuanda 8 bin 800 TL'ye kiralanmış

4 bin TL'ye kiralanan araçlar şuanda 8 bin 800 TL'ye kiralanmış

4 bin TL'ye kiralanan araçlar şuanda 8 bin 800 TL'ye kiralanmış

Tarih :
4 bin TL'ye kiralanan araçlar şuanda 8 bin 800 TL'ye kiralanmış

AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve partisinin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Meclis toplantısında açtı ağzını yumdu gözünü.

Göksu, İBB'nin 350 şantiyeyi kapatıp, 114 projeyi durdurduğunu söyledi. Göksu, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, AK Partili belediyelerdeki projeleri özellikle durdurduğuna dikkat çekti, "Bahçelievler'de engelli asansörünü bile durdurdular" dedi.

Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun 'Kamuda araç israfı' yalanını da rakamlarla çökertti. Göksu, "Başkanım, ben size şimdi israf neymiş göstereyim. Bizim dönemimizde 4 bin TL'ye aldığınız aracı şu anda 8 bin 800 TL'ye alıyorsunuz. Aynı şase, aynı model, aynı lastik, rengi aynı mı bilmiyorum, aynı kalite aracı 8 bin 800 liraya alıyorsunuz. Artış yüzde 99..." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında konuşan AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve partisinin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu sert ifadeler kullandı. İBB yönetimini topa tutan Göksu, durdurulan projeleri tek tek açıkladı. Göksu, projelerin genelinin AK Parti belediyelerinin bulunduğu ilçelerde olduğunu vurguladı, "Partizanlık yapmayacaklar ya..." dedi. Göksu, Bahçelievler'de engelli asansörü yapımının bile İBB tarafından durdurulduğunu açıkladı.

İBB'Yİ TOPA TUTTU

İBB Meclis'inde kürsüye çıkan Göksu, "Şimdi burayı iyi dinleyin bakın. İstanbul ile ilgili bir adım, bir metre bir şey yapmadığınız gibi, devam eden 350 şantiyeyi durdurdunuz. 10 milyarlık projeleri durdurdunuz. İlçe, ilçe listesi. Ne hikmet ise hepsi de AK Partili ilçeler, partizanlık yapmayacaklar ya. 114 tane projeyi durdurdunuz. Durdurdukları projeler arasında ne var biliyor musunuz? Bahçelievler'de engelli asansörünü bile durdurmuşlar. Bu projeler içinde neler var, kültür merkezleri, pazar yerleri, yeraltı otoparkları, bunları durdurdunuz." dedi.

Kaynak : Sabah

Benzer Haberler