Yazın bu meyveleri tüketenler dikkat! İlaç gibi geliyor

Yazın bu meyveleri tüketenler dikkat! İlaç gibi geliyor

Bazı meyveler şifa olmasının yanında zayıflatan özelliklere sahip olması nedeniyle dikkat çekiyor.

Tarih :
Yazın bu meyveleri tüketenler dikkat! İlaç gibi geliyor
Zayıflatan meyveler sandığınızdan kalabalıklar. Özellikle atıştırmalık olarak meyveler bu kadar kurtarıcı bir rol oynarken, kilo verdiren meyveleri tercih etmek en kârlı seçenek kilo aldıran meyvelerin sandığınızdan daha fazla zararı var, zira kilo aldırmakla kalmıyor şekerinizi de yükseltiyor.
İşte özellikle yazın ilaç gibi gelecek 10 zayıflatan meyve!
Kilo kaybında oldukça önemli bir meyve olan kavunun 200 gramında 60 kalori bulunuyor. Yüksek posa içeriği ile kan şekerinin düşmesini önleyen kavun, uzun süre tok kalmayı sağlıyor.
Kilo vermek için elmanın yeşili daha iyi bir seçenektir. İçerdiği vitaminler ve bitkisel enzimler sayesinde yağ yakıcı özelliğe sahiptir.
İçerisindeki bol mineral ve zengin vitaminler dolayısıyla kilo vermeye yardımcıdır. Selülitin engellenmesine yardımcıdır.
Yağ birikimini önlemeye ve yağların atımını hızlandırmaya yarayan limonun her sabah 1 bardak su ile tüketilmesi kilo vermeye yardımcı oluyor.
Bol su içeriği ile selülitin baş düşmanlarındandır ancak karpuzun tüketim miktarlarına dikkat edilmelidir.
Metabolizmayı hızlandıran avokado; aynı zamanda erkeklerde ve kadınlarda kilo kaybından sorumlu testosteron hormonunu artırıyor.
İncir içerisindeki doğal şeker, aynı zamanda tok tutucu ve iştah kesici bir fayda da sağlar.
Sindirimi kolaylaştırır ve metobolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Çok iyi bir idrar sökücüdür. C, A ve B3 vitamini ile potasyum ve folik asit açısından zengindir.
İçerdiği çözünür posadan dolayı yeme isteğini ciddi düzeyde azaltan muz, bağışıklık sisteminin güçlendiriyor ve tokluğu artırıyor. Kilo vermeye yardımcı olması için özellikle kahvaltıda tüketilmesi öneriliyor.
İdrar söktürücü özellikleri vardır. İçerdikleri antosiyanin sayesinde ağrılara karşı etkilidir. Araştırmacıların yaptıkları inceleme sonucu 20 adet kiraz bir aspirinle eşdeğer olup, içinde bulunan antosiyanin maddesi E ve C vitaminlere benzer antioksidan etki yapmaktadır.
Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler