Anasayfa » Medya Haberleri » Pekin: Türkiye ile Yunanistan çatışmaya girecek

Pekin: Türkiye ile Yunanistan çatışmaya girecek

Pekin: Türkiye ile Yunanistan çatışmaya girecek

Pekin: Türkiye ile Yunanistan çatışmaya girecek

Tarih :
Pekin: Türkiye ile Yunanistan çatışmaya girecek

Genelkurmay İstihbarat Daire eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Türkiye ile Yunanistan arasında çatışmanın artık kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Yunanistan ve darbeci Sisi yönetimindeki Mısır arasında yapılan sözde MEB anlaşmasının yankıları sürüyor.

Genelkurmay İstihbarat Daire eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin'den iki devlet tarafından yapılan anlaşmaya dikkat çeken yorumlar geldi. İsmail Hakkı Pekin, Haber Global'de yaptığı açıklamada, Türkiye ile Yunanistan arasında çatışmanın artık kaçınılmaz olduğunu söyledi. Pekin, Yunanistan'ın oyunbozanlık yaptığını belirterek "Yunanistan devamlı bir oyunbozanlık yapıyor. Bir şımarıklık peşindeler. Yunanistan'ın iddiaları talepleri bitmez.

Maksimal düşünüyor ve Doğu Akdeniz'i, Ege'yi kendine almak istiyor. Bu anlaşmayı öne sürerek oralarda Türkiye'nin hakkını gasp etmeye çalışıyor. Yarın öbür gün bunu Lübnan, Suriye ve Mısır ile yapacaklar. Çatışma artık kaçınılmazdır. Türkiye'nin artık kuvvetini göstermesi gerekiyor. Yunanistan ile bu masada anlaşma yapılamıyor. Türkiye, Meis Adası'nda sismik araştırma yapmalı. Burası Kars'tan Konya'dan farklı bir yer değil. Burası bir vatanın bir parçası. Mavi Vatan boş bir olay değil. Türkiye Mavi Vatan'a sahip olması gerekiyorsa bunları iyi tasarlamalı. Libya'daki durumu da dikkate alırsak maalesef durum çatışmaya doğru gidiyor" dedi.

Kaynak : Haber7

Benzer Haberler