Anasayfa » Medya Haberleri » Resmi Gazete'de yayımlandı! O işlemde vergi sıfırlandı

Resmi Gazete'de yayımlandı! O işlemde vergi sıfırlandı

Resmi Gazete'de yayımlandı! O işlemde vergi sıfırlandı

Bankacılık Kanunu uyarınca, finansal kuruluş faaliyeti olarak kabul edilenlerden en az birini yapan yurt dışında mukim kuruluşlara yapılan kambiyo işlemlerinde BSMV nispeti, satış tutarı üzerinden sıfır olarak uygulanacak.

Tarih :
Resmi Gazete'de yayımlandı! O işlemde vergi sıfırlandı
Bankacılık Kanunu uyarınca finansal kuruluş faaliyeti kabul edilenlerden en az birini yapan yurt dışında mukim kuruluşlara yapılan kambiyo işlemlerinde, Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) nispeti, satış tutarı üzerinden sıfır olarak uygulanacak. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bankacılar, özellikle BSMV'nin yüzde 1'e yükseltilmesinin ardından, düzenlemedeki söz konusu ayrım nedeniyle döviz işlem platformlarında bazı yurt dışı kurumlara limitlerin yurt içi bankalar tarafından kapatılmak durumunda kalındığını belirttiler.

DERİNLİK OLUŞACAK
Karşılıklı limit tanımlamaları üzerinden işleyen bu platformlarda işlem eşleşme sorunları yaşandığının altını çizdiler. Bankacılar bu limitlerin yeniden tesis edilmesi ile düzenlemenin piyasanın daha etkin çalışmasına yardımcı olabileceğini ve derinlik oluşmasına katkı sağlayabileceğini ifade ettiler.

Kaynak : Takvim
Ak Parti'nin anketine göre partilerin oy oranları
Kene tehlikesi devam ediyor
Dünya genelinde koronavirüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Ermenistan: Çatışmalarda 16 asker hayatını kaybetti
Pistten çıkan uçak pazar yerinde çürümeye terk edildi
2000 yıllık boş tümülüsü define uğruna talan ettiler
Baraj'da su seviyesi düştü, tarihi mezarlık ortaya çıktı

Benzer Haberler