Anasayfa » Medya Haberleri » AKINCI TİHA'nın prototipi ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

AKINCI TİHA'nın prototipi ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

AKINCI TİHA'nın prototipi ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

BAYKAR tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA'nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) ikinci prototipi, Çorlu Hava Meydan Komutanlığı'nda yer alan Bayraktar AKINCI Uçuş ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen ilk uçuş testini başarıyla tamamladı.

Tarih :
AKINCI TİHA'nın prototipi ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi
>BAYKAR tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA'nın (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) ikinci prototipi, Çorlu Hava Meydan Komutanlığı'nda yer alan Bayraktar AKINCI Uçuş ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen ilk uçuş testini başarıyla tamamladı. Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Twitter'dan yaptığı paylaşımda AKINCI'nın 2.Prototipinin test uçuşunu tamamladık.. Kelebek gibi uçuyor, Bakalım ne zaman gibi...." dedi.

Sistem Doğrulama ve Tanımlama Testi kapsamında 17.28'de havalanan Bayraktar AKINCI TİHA'nın ikinci prototipi, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ın yönetiminde gerçekleştirilen test uçuşunda 01 saat 02 dakika havada kaldı. Gökyüzünde gerçekleştirilen testlerin ardından saat 18.30'da piste teker koyan Bayraktar AKINCI TİHA'nın üçüncü uçuş testi de başarıyla tamamlanmış oldu.

"KELEBEK GİBİ UÇUYOR"

aykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Twitter'dan yaptığı paylaşımda AKINCI'nın 2.Prototipinin test uçuşunu tamamladık.. Kelebek gibi uçuyor, Bakalım ne zaman gibi...." dedi.

Kaynak : SGK Rehberi
Sınav ve belge ücretleri İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılandı
Adana Kozan İmar Geçici 3 İşçi Alacak
Veliler dikkat! O ücretler iade edilecek
Asgari ücretlinin maaşı AGİ desteğiyle düşmeyecek
Giresun Üniversitesi Engelli İşçi Alım İlanı
Afşin Öğretmenevi Geçici İşçi Alacak
Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Aksaray Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Benzer Haberler