Anasayfa » Medya Haberleri » Dolar TL karşısında yeni rekor kırdı!

Dolar TL karşısında yeni rekor kırdı!

Dolar TL karşısında yeni rekor kırdı!

Dolar kuru, TL karşısında yeni rekor kırdı!

Tarih :
Dolar TL karşısında yeni rekor kırdı!

Dolar kuru, TL karşısında haftanın son işlem gününde yeni rekor kırdı.

Türk Lirası'nın dolar kuru karşısındaki değer kaybı sürüyor. Dün yatay bir seyir izleyen dolar kuru, TL karşısında günü önceki kapanış fiyatına göre yüzde 0,1 değer kazancıyla 7,3391'den tamamladı.

Dolar kuru, TL karşısında yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 14.57 itibarıyla yeni rekorunu kırdı ve 7,3822 seviyesini gördü.

Dolar, 7 Ağustos’ta 7,3707 seviyesi ile rekor kırmıştı.

ALBAYRAK'IN "REKABETÇİ KUR" AÇIKLAMASI
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında Türk Lirası’ndaki değer kaybını değerlendirmişti ve kur için şunları söylemişti:

Kriz döneminde, pandemi döneminde tekrar bir 7’lere çıktı, sonra tekrar 6’lara indi. Şimdi son 1 aylık süreçte 6’lardan 7’lere çıktı. İner, çıkar. Burada esas konu şu; finansal güvenlik noktasında, ekonomik altyapı noktasında Türkiye tüm bu dalgalanmaları kontrollü bir şekilde yönetip yönetemediğidir. Bu anlamda Türkiye çok güçlü bir altyapıya sahip. Önemli olan kurun seviyesi değil rekabetçi olup olmamasıdır. Türkiye tarihinde ilk defa rekabetçi bir kur düzeyiyle, ekonomisini dönüştürecek bir yapıya da kavuştu.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler