Anasayfa » Taşeron » Taşeron sonrası TİS'den 12.000 TL zam çıktı!

Taşeron sonrası TİS'den 12.000 TL zam çıktı!

Taşeron sonrası TİS'den 12.000 TL zam çıktı!

Taşeron sonrası TİS'den 12.000 TL zam çıktı! Taşeron sonrası müjde üstüne müjde! % 45 zam aldılar. Taşeron sonrası belediye şirketlerine geçen işçilere rekor zam % 45 ile Bozova Belediyesi'nden geldi. Yaklaşık 2,5 yıldır taşeron şirketlerden geçiş sonrası YHK'nın toplu iş sözleşmesine bağlı olan işçiler yıllık sadece yüzde 4+4 şeklinde zam aldılar. İşçilere enflasyon farkı da verilmemişti. Ayrıca belediye şirketlerine geçen işçiler 52 günlük ilave tediyeden de faydalanamadılar.

Tarih :
Taşeron sonrası TİS'den 12.000 TL zam çıktı!

YHK'nın toplu iş sözleşmesi hükümlerinin belediye şirket işçiliğine geçen işçiler için sona ermesinden sonra yapılan toplu sözleşmelerden sevindiren haberler gelemeye başladı.

Taşeron sonrası belediye şirketlerine geçen işçilere rekor zam % 45 ile Bozova Belediyesi'nden geldi.

BÜYÜK MAĞDURİYET OLUŞMUŞTU

Yaklaşık 2,5 yıldır taşeron şirketlerden geçiş sonrası YHK'nın toplu iş sözleşmesine bağlı olan işçiler yıllık sadece yüzde 4+4 şeklinde zam aldılar. İşçilere enflasyon farkı da verilmemişti. Ayrıca belediye şirketlerine geçen işçiler 52 günlük ilave tediyeden de faydalanamadılar.

30 Haziran 2020'de YHK'nın toplu iş sözleşmesi hükümleri için süre dolmuş ve belediye şirketlerine geçen işçiler için serbest toplu sözleşme yapılmasının önü açılmıştı.

TAŞERON SONRASI MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

Bozova Belediyesinde çalışan taşeron işçilerine büyük müjde Bozova belediyesi ile Hür Belediye İş sendikası tarafından imzalanan sözleşme ile birlikte taşeron işçilere adeta müjde üstüne müjde verildi.

696 SAYILI KHK İLE BELEDİYE ŞİRKETLERİNE GEÇEN İŞÇİLER

Hür Belediye İş Sendikası ve Bozova Belediyesi bünyesindeki Bozbel AŞ'de çalışan 696 KHK ile çalışmakta işçilere %45 oranında rekor zam yapıldı. Sözleşme çalışmaları ve bazı temasları kapsamında taşrada bulunan, Genel Başkan Sayın Sinan SIR, Bozova Belediye Başkanı Sayın Suphi AKSOY ve Belediye Başkan Yardımcısı İlhan ZİRO ile görüşerek işçiler adına teşekkür ettiklerini iletti. Hali hazırda görüşmeleri devam eden TİS gorüşmelerindende işçi ve emekçi arkadaşların haklarını en iyi şekilde gözeteceklerini sözlerine ekledi.

YÜZDE 45 ZAM

Bozova Belediyesinde çalışan taşeron işçiler için Bozova Belediye başkanı Suphi Aksoy’un talimatları doğrultusunda Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı ile Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro arasında taşeron işçilerini yakından ilgilendiren sözleşmeye imza attılar. Bozova Belediyesinde çalışan Taşeron işçiler için belediyenin tüm imkanları kullanılarak yaklaşık olarak yüzde 45 oranında zam yapıldı.

Bunun yanı sıra taşeron işçileri yakından ilgilendiren tüm sorunların karşılanacağı sözleşme de hazırlandığı öğrenildi. Konu ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır, ‘ Bozova belediyemizde çalışan Taşeron işçilerimize yönelik olarak daha önce Belediye başkanımızla yaptığımız görüşme sonrasında bugün Belediye başkan yardımcısı İlhan Ziro ile birlikte tüm işçilerimizi yakından ilgilendiren sözleşmeye imza attık. Atılan imzalar öncelikle tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olmasın diliyorum.

'MÜJDELİ HABERİ İŞÇİLERLE PAYLAŞTIK'

İşçilere yönelik olarak yapılan artış ve diğer haklarını korunmasında başta Belediye başkanımız Suphi Aksoy’a Belediye Başkan Yardımcımız İlhan Ziro’ya sendikam ve şahsım ve belediyede çalışan tüm taşeron işçileri adına teşekkür ediyorum. Böylesi güzel bir sözleşmeye imza atmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Bu güzel müjdeli haberi de tüm taşeron işçi kardeşlerimizle de paylaştık. İnşallah önümüzdeki günlerde Belediye Başkanımız Suphi Aksoy ve diğer tüm belediye yetkilileri ile birlikte taşeron işçi kardeşlerimizle birlikte bir araya gelerek bu güzel müjdeli haberi bir daha kendilerine vermiş olacağız.

1.000 TL ZAM

Bozova Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro ise, ‘Belediye başkanımız Suphi Aksoy’un talimatları doğrultusunda belediyemizde taşeron işçi olarak çalışan ve Hür Belediye İş sendikasına bağlı olan işçileri yakında ilgilendiren tüm işçilerimize belediyenin tüm imkanları kullanılarak bin lira gibi maaş artışına gidildi. Ayrıca diğer tüm haklarına da gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Tüm işçilerimize hayırlı olsun’ dedi.

İŞÇİLERDE BÜYÜK SEVİNÇ

Hür Belediye İş sendikası ile Bozova Belediyesi tarafından Belediye’de çalışan taşeron işçileri yakından ilgilendiren 3 yıllık sözleşme hazırlandı. Hazırlanan yeni sözleşmede başta haklarının korunması ve maaş artışları ile ilgili müjdeli haberde büyük sevinç yaşadıkları öğrenildi. İşçilerde başta Belediye başkanı Suphi Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ziro, Hür Belediye İş Sendikası Genel başkanı Sinan Sır, sendika temsilcileri,Mehmet Sıdık Altungöz,Hanif Düzme ve Mustafa Çavur’a teşekkür ettiler.

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz....

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler