Anasayfa » Medya Haberleri » Mansur Yavaş beraat etti!

Mansur Yavaş beraat etti!

Mansur Yavaş beraat etti!

'Görevi kötüye kullanmak' suçundan dava açılan Mansur Yavaş, beraat etti

Tarih :
Mansur Yavaş beraat etti!

'Görevi kötüye kullanmak' suçundan dava açılan Mansur Yavaş, beraat etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş hakkında açılan "görevi kötüye kullanmak" suçundan beraat etti, "kişilerin huzur ve sükununu bozmak" suçu ise şikayet yokluğundan düşürülmesine karar verildi.

Kamuoyuna "saygın iş adamı" olarak tanıtılan fakat hakkında sahte senet düzenlediği için resmi belgede sahtecilikten 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay ve özel hayatın gizliliğini ihlalden 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası alan Necmettin Kesgin ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki "görevi kötüye kullanmak", "kişilerin huzur ve sükununu bozmak" suçlarından açılan davanın sekizinci celsesi Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Yeniçağ muhabiri Berkay Bigeç'in özel haberine göre mahkeme, ikinci celsede Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı vareste tutmuştu. Yavaş davaya katılmadı.

BERAAT ETTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın mesaj göndermek suretiyle kişilerin huzur ve sükununu bozduğu iddiasıyla yapılan suçlamanın altı aylık şikayat süresi geçirildiğinden düşmesine karar verildi. Yavaş'ın üzerine atılı yasal unsurları oluşmayan görevi kötüye kullanma suçundan ise beraatine karar verildi.

Kaynak:Yeniçağ

Kaynak : SGK Rehberi
İki Belediye Başkanı daha Kovid-19'a yakalandı
10 yıl çalışan tazminat alır
İbrahim Kalın koronavirüs tedavisinin son aşamasında
Hülleli vatandaşlık! Bu suça ortak olmayın...
ABD'de kullanılan erken oy sayısı açıklandı
Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi tutuklandı
Gürcistan'daki genel seçimlerde oy verme işlemi sona erdi
Doğal gaz fiyatları Kasım'da değişmeyecek

Benzer Haberler