Anasayfa » Medya Haberleri » Borcu olanlar dikkat! Borçlara covid-19 yapılandırması gündemde...

Borcu olanlar dikkat! Borçlara covid-19 yapılandırması gündemde...

Borcu olanlar dikkat! Borçlara covid-19 yapılandırması gündemde...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk vergi ve prim borçları yapılandırmasının gündemde olduğunu açıkladı. Salgının başında prim borçları altı ay süreyle ertelenmişti.

Tarih :
Borcu olanlar dikkat! Borçlara covid-19 yapılandırması gündemde...

Salgın önlemleri kapsamında, vergi ve sosyal güvenlik prim ertelemeleri, kredi destekleri benzeri önlemlerin süresi sonbahar aylarında dolacak. Ekonomi çevrelerinde vergi ve sigorta borçları için “yeniden yapılandırma” beklentileri dile getiriliyordu. Dünya Gazetesi’nden Mehmet Kara’nın haberine göre; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda, “Ekim ayı sonuçlarına bakarak karar vereceğiz. (Hazine ve Maliye Bakanlığı) Henüz bir görüşme henüz yapmadık” dedi.

‘YOĞUN TALEP GELDİ’

“Yeniden yapılandırma, vergisini, primini düzenli ödeyenleri rahatsız ediyor, bunun farkındayız” diyen Zehra Zümrüt Selçuk, buna karşılık, salgının etkisinden kaynaklı olarak çok yoğun taleplerin kendilerine ulaştığını kaydetti. “Ekim sonundaki rakamları, normalleşme işaretlerini bir görelim. Rakamlara bakalım. (Hazine ve Maliye ile) birlikte karar veririz. Henüz daha görüşmedik. Bildiğiniz gibi sigorta primleri ve vergiyle ilgili yeniden yapılandırmaların birlikte olması gerekiyor” diyen Selçuk, “Bu zor bir yıl oldu..” dedi.

 

 

Kaynak : Dünya Gazetesi
Emekli yarbayı dolandırdılar
Akşener’den erken seçim açıklaması: Kılıçdaroğlu doğru yere ateş etti
Koronavirüsü 30 saniyede öldürdü
Faiz artışı isteyene mama yok!
Koronavirüs bir havayolu şirketini daha vurdu
PKK'da elebaşı kalmadı: 76 sözde yönetici öldürüldü
CHP’li vekil yoğun bakımdan çıktı
Covid-19 testi iki ayda iki kez pozitif çıktı

Benzer Haberler