Lise öğrencileri bu yıl staj yapacak mı? İşte MEB'in yazısı...

Lise öğrencileri bu yıl staj yapacak mı? İşte MEB'in yazısı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla illere gönderilen yazıya göre Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencileri; işletmenin talebi, öğrenci velisinin izni ve kovid-19 salgınına yönelik gerekli tedbirlerin işletmeler tarafından alınması şartıyla 28 Eylül tarihinden itibaren işletmede beceri eğitimi/stajlarına başlayabilecekler.

Tarih :
Lise öğrencileri bu yıl staj yapacak mı? İşte MEB'in yazısı...
p>Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencileri, 28 Eylül tarihinden itibaren işletmede beceri eğitimi/staj yapabilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla illere gönderilen yazıya göre Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencileri; işletmenin talebi, öğrenci velisinin izni ve Covid-19 salgınına yönelik gerekli tedbirlerin işletmeler tarafından alınması şartıyla 28 Eylül tarihinden itibaren işletmede beceri eğitimi/stajlarına başlayabilecek.

İşletmelere gönderilemeyen öğrenciler ise Covid-19 salgınına yönelik gerekli tedbirler alınarak "işletmede beceri/meslek eğitimi" derslerini okullarında yapabilecek.

Kaynak : SGK Rehberi
Doğal gaz fiyatları Kasım'da değişmeyecek
Test kuyrukları uzadı, Vali ikinci dalga için uyardı
Hülleli vatandaşlık! Bu suça ortak olmayın...
Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan 2 kişi tutuklandı
1 Kasım 2020'den önemli gündem başlıkları
Bakan Gül, İzmir Adalet Sarayı'nda incelemelerde bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Şu an itibarıyla 37 vefatımız, 885 yaralımız var'

Benzer Haberler