Anasayfa » Medya Haberleri » 'Altın'da dikkat! Sert yukarı yönlü kalıcı hareket görülebilir

'Altın'da dikkat! Sert yukarı yönlü kalıcı hareket görülebilir

'Altın'da dikkat! Sert yukarı yönlü kalıcı hareket görülebilir

Altın yatırımcıları dikkat! Sert yukarı yönlü kalıcı hareket görülebilir

Tarih :
'Altın'da dikkat! Sert yukarı yönlü kalıcı hareket görülebilir

Koronavirüs etkisiyle son 1 yılda altın fiyatları rekoru kırdı. Yurt içinde dövizin de yükselişi ile altın fiyatları gram altında 500 liraya çok az kalmışken çeyrek altında fiyatlar 800 TL civarında seyrediyor. Peki yaklaşan ABD Başkanlık seçimleri altın fiyatlarını nasıl etkiler? Altın fiyatlarında yön nasıl olacak soruları için sürpriz bir açıklama geldi. İşte detaylar...

'Dr. Tuğberk ÇİTİLCİ: ABD Başkanlık Yarışına Geri Sayım…' başlıklı yazısında Trump ve Biden arasındaki kritik eyaletleri ve posta yolu ile oy kullanan yaklaşık 80 milyon seçmenin sonuca etkisini Para Analiz'de yer alan haberinde değerlendirdi.

ALTINDA SERT YUKARI YÖNLÜ HAREKET

Yatırımcılar için altın fiyatlarınıda değerlendiren Çitilci piyasalarda aşı çalışmalarının fiyatlanmasının adres gösterilmesini ele aldığı son bölümde "ABD Başkanlık seçimlerinin kilit eyaletlerde az fark olması durumunda adaylardan birinin buna itiraz etmesi ve oyların yeniden sayılması – sayılma süresinin uzaması ve sonrasında mahkeme sürecine taşıma gibi bir senaryoda altın fiyatında sert yukarı yönlü kalıcı hareketler şaşırtıcı olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

'Özetle ABD Başkanlık seçimlerinden sürpriz altın varlığında olabilir'

Çitilci'nin yazısında;

"Altın dinamiklerinde ise mevcut durum virüs ve virüse karşı aşı çalışmalarını adres göstermektedir. ABD Başkanlık seçimlerinden Trump veya Biden kazanır ise altın düşer veya yükselir demek çok anlamlı olmayacaktır. Fakat posta yolu ile oy kullanılan kilit eyaletlerde az fark olması durumunda adaylardan birinin buna itiraz etmesi ve oyların yeniden sayılması – sayılma süresinin uzaması ve sonrasında mahkeme sürecine taşıma gibi bir senaryoda altın fiyatında sert yukarı yönlü kalıcı hareketler şaşırtıcı olmayacaktır. Özetle ABD Başkanlık seçimlerinden sürpriz altın varlığında olabilir." dedi.

Yazının tamamı için Tıklayınız

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler