Anasayfa » Medya Haberleri » Meclis'te makam aracı tartışması! 39 Audi, 28 Pasat ve 21 araç...

Meclis'te makam aracı tartışması! 39 Audi, 28 Pasat ve 21 araç...

Meclis'te makam aracı tartışması! 39 Audi, 28 Pasat ve 21 araç...

Hazine ve Maliye Bakanlığının bütçe görüşmelerinde konuşan İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta Meclisteki araçlarla ilgili ilginç bilgiler verdi. Usta'nın konuşmasının ilgili kısmına yer veriyoruz....

Tarih :
Meclis'te makam aracı tartışması! 39 Audi, 28 Pasat ve 21 araç...
Şimdi, “İtibardan tasarruf olmaz.” diye bir söz söylendi. Bu sözü de tepeden tırnağa bütün kamu bürokrasisi maşallah götürüyor.

Meclise baktırdım ben, tabii, burası Meclis yani Meclisten emsal vereyim ki yasama bir erktir, “Biz buradan tasarruf edilsin.” dersek diğer kamu kuruluşlarında yapılması gereken tasarrufu siz düşünün. 39 tane Audi var Mecliste, 28 tane Passat var, özel kalemde sadece 21 tane araç var. Sayın Meclis Başkanının aracını yıkayan kişi dahi özel araçla evine gidiyor. Şimdi, böyle bir israf memleketin hiçbir yerinde olmaz. Bu, Mecliste böyleyse diğer kurumlarda çok fazla olduğunu -biz de devletin içerisinden geliyoruz- bunları görüyoruz.

Şimdi, bu alım satım, devlet binasındır, kiralamasıdır, hizmet alımlarıdır, bunların hepsinde ciddi şekilde tasarruf imkânı var, bu tasarruflara gitmeniz lazım. Unutmayın ki biz hasırda yatıp mübarek vücudu hasırdan iz olan bir Peygamber’in ümmetiyiz arkadaş. Şimdi, hep din konuşuyoruz ya... Şimdi, böyle insanların olduğu bir Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşları veya devlet yönetiminin şunu dememesi lazım:
“Tasarruftan itibar olmaz.” Ben bunu hiçbir şekilde doğru olarak görmüyorum.

Kaynak : SGK Rehberi
2 Aralık 2020'den önemli gündem başlıkları
İzmir Valisi, koronavirüsü yendi
CHP Genel Başkan Yardımcısı koronavirüse yakalandı
Bu ilçede vaka sayısı sıfırlandı... İşte sırrı
Bakan Koca, TBMM'de milletvekilleriyle bir araya geldi
e-Nabız kullanıcısı 27,3 milyona ulaştı
Türkçe konuşamıyordu, şimdi edebiyat öğretmeni
Hakkari'de araç kazası sonucu 1 asker şehit oldu

Benzer Haberler