Anasayfa » Medya Haberleri » Yüksek faiz ikinci el piyasasını vurdu!

Yüksek faiz ikinci el piyasasını vurdu!

Yüksek faiz ikinci el piyasasını vurdu!

Yüksek faiz piyasayı vurdu! İkinci el oto pazarında satışlar düştü Faizdeki artış, dolar fiyatlarındaki yükseliş ikinci el otomobil sektörünü derinden yaraladı. Araç satışları son ayların en düşük seviyesine geldi.

Tarih :
Yüksek faiz ikinci el piyasasını vurdu!

Merkez Bankası'nın faizleri yükseltmesi ve dolar kurundaki oynaklık ikinci el piyasasını derinden etkiledi. İkinci el otomobil pazarlarına rağbet azaldı. Araç fiyatları ise hala çok yüksek seyrediyor.

FAİZLER YÜKSELDİ, SATIŞLAR DÜŞTÜ

İkinci el oto pazarında esnaflık yapan bir vatandaş, "Pazarda ziyaretçi çok, ama araç alan yok. Ziyaret edenler sadece araçları incelemekle yetiniyor. Fiyatları yüksek bulan vatandaşlar araç almadan pazardan ayrılıyor. Faizlerin yükselmesiyle birlikte araç satışları geriledi. Pazarda satış yok denecek kadar az" dedi.

FİYATLAR ÇOK YÜKSEK

Araç almak isteyen bir vatandaş ise, "Araç almak için geldik, ama fiyatları görünce vazgeçtik. Fiyatlar çok yüksek. Sadece pazarı gezdik, gidiyoruz. Sıfır kilometre otomobillerin zaten yanına yaklaşılmıyor. İkinci el araç fiyatları bir nebze sıfıra göre makul" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Milli Gazete
Yüzlerce kişiye yeni emeklilik kapısı! Emeklilik yaşı öne çekiliyor...
Meteoroloji kar için tarih verdi
Antalya Felez Çevre Yönetim 1 İşçi Alacak
Bartın Kozbel Geçici 7 İşçi Alacak
Kış geldi, ayıların yine uykusu gelmedi
Aydın Buharkent Belediyesi 3 İşçi Alacak
Çavuşoğlu'ndan vize serbestisi açıklaması

Benzer Haberler