Kübra Par'dan CHP'li Torun'a 'liyakat' tepkisi!

Kübra Par'dan CHP'li Torun'a 'liyakat' tepkisi!

Habertürk Yazarı Kübra Par, CHP'li Seyit Torun'un “Bir gün iktidara gelirsek işe alımlarda liyakatli olması koşuluyla CHP’ye destek verenlere öncelik tanıyacağız” sözlerine tepki gösterdi.

Tarih :
Kübra Par'dan CHP'li Torun'a 'liyakat' tepkisi!

Kübra Par, 'CHP’li Seyit Torun liyakat meselesini çok yanlış anlamış' başlıklı yazısında, CHP'li Seyit Torun'un sözlerini değerlendirdi.

Par'ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

"CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bir gün iktidara gelirsek işe alımlarda liyakatli olması koşuluyla CHP’ye destek verenlere öncelik tanıyacağız” demiş.

Tam sözleri şöyle:

“Liyakata dayalı bir çalışma uygulayacağız. Hani bu demek değil ki bizim çalışma arkadaşlarımızı, bize destek verenleri ihmal edeceğiz. Tabii ki önceliği onlara vereceğiz. Ama bu liyakat ölçüsünde olacak. O işte bir becerisi varsa değerlendireceğiz. O işe uygun değilse sırf partilimiz diye işe almamız uygun olmaz.”

Yani aynı becerilere sahip iki isimden hangisi CHP’liyse onu tercih edeceğini itiraf ediyor.

Liyakati olmayanları sırf partiliniz olduğu için işe almayacağınızı söylemeniz iyi güzel ama “Elbette önceliği bizi destekleyenlere vereceğiz” dediğiniz andan itibaren kadrolaşmaya yol açmış oluyorsunuz Seyit Bey.

Yani siz liyakat meselesini çok ama çok yanlış anlamışsınız.

“Hangi partiye destek verirse versin biz kamuda sadece liyakate dayalı istihdam yapacağız. CHP’ye oy verip vermemesi kesinlikle bir kriter olamaz” diyebilseydiniz bugün başkalarını eleştirmeye hakkınız olurdu…

Bu haliyle vatandaşın kuracağı cümle bellidir: “Yok birbirinizden farkınız!

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler