Anasayfa » Taşeron » TİS'den % 40 zam ve ikramiye müjdesi geldi!

TİS'den % 40 zam ve ikramiye müjdesi geldi!

TİS'den % 40 zam ve ikramiye müjdesi geldi!

TİS'den % 40 zam ve ikramiye müjdesi geldi! Toplu sözleşmeden sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. 20 gün ek ikramiye, % 40 maaş artışı, 400 lira izin harçlığı, günlük yemek ücreti ise 5 TL'den 20 TL'ye çıkarıldı. İşte detaylar...

Tarih :
TİS'den % 40 zam ve ikramiye müjdesi geldi!

Toplu sözleşmeden sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. 20 gün ek ikramiye, % 40 maaş artışı, 400 lira izin harçlığı, günlük yemek ücreti ise 5 TL'den 20 TL'ye çıkarıldı. İşte detaylar...

Derince Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı, imzalar atıldı. Böylece Derince Belediyesi’nde evli iki çocuklu bir çalışanın alacağı en düşük net ücret 4.200 TL’ye yükselirken, giydirilmiş net ücret ise 4.400 TL oldu

Çalışanların Yüzü Gülüyor

Derince Belediyesi çalışanlarının yer aldığı DERPAŞ bünyesindeki personelleri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri işçilerin yüzünü güldüren bir şekilde sonuçlandı. Göreve başladığı gün itibariyle çalışanların daima yanında olan Başkan Aygün, bunu uygulamalarına da yansıtmıştı. Kentimizde seçim dönemindeki verdiği sözü tutarak KHK ile belediye şirketlerine geçen çalışanlara 635 TL’lik zammı veren ilk belediye başkanı olan Aygün, imzaladığı toplu sözleşme ile işçilerin yüzünü bir kez daha güldürdü.

En Düşük Yevmiye 140 TL Oldu

İşçilerin verdiği emeğin önemine değinen Başkan Aygün konuşmasında, “Ben projemden kısarım, her şeyden kısarım fakat işçime hakkını veririm. Toplu sözleşmemizde yevmiyeleri dengelemek için 102 liralık en düşük yevmiyeyi 140 lira yaptık.

% 40 ZAM

Böylece 102 lira yevmiye alan bir işçimizin ücretinde yüzde 38’ lik yüzde 40’lık bir artış oldu. Ayrıca sorumluluk ve çalışmalarına göre artı 5, 10 15 TL yevmiye verdik. Sosyal hakları da ikiye katladık. Hiç olmayan izin parasını verdik. Geriye dönük altı aylık ücretleri tüm personellerimize net 2 bin lira olarak vereceğiz. Sizleri memnun etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yeter ki çalışanımızın morali iyi olsun. Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur. Her zaman aranızdayız. Derince’miz için hepimizin sorumluluğu var. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Önemli olan gönülleri kazanarak sevgi ortamında çalışmak. Sözleşmemiz hayırlara vesile olsun. Bundan sonra da inşallah hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İkramiye 20 Güne Yükseltildi

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ile Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi 1 Temmuz 2020 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasında yürürlükte olacak. Yeni sözleşme kapsamında en düşük yevmiye 140 TL’ye yükseltilirken, yılda 10 gün olan ikramiye gün sayısı ise 20’ye çıkarıldı.

YEMEK ÜCRETİ 20 TL OLDU

Sözleşmeye ilk kez dahil edilen izin harçlığı 400 TL olarak belirlenirken, günlük yemek ücreti de 5 TL’den 20 TL’ye yükseltildi. Ayrıca Ramazan Bayramı’nda 250 TL, Kurban Bayramı’nda da 250 TL bayram parası verileceğini açıkladı.

Giydirilmiş Net Ücret 4.400 TL

İmzalanan sözleşme ile birlikte Derince Belediyesi’nde evli iki çocuklu bir çalışan için en düşük net ücret 4.200 TL’ye yükseltilirken, giydirilmiş net ücret ise 4.400 TL oldu. Sözleşmenin ikinci yılını kapsayan 1 Ocak 2022 – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında ise personel maaşlarına 2021 yılı Aralık ayı enflasyon ve + 1 oranında zam yapılacak. Ayrıca sözleşme kapsamında çalışanların geriye dönük 1 Temmuz 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasındaki 2 bin lira olan ücret farkları da dört taksitte ödenecek.

Ersoy’dan Başkan Aygün’e Teşekkür

Törende ilk konuşmayı yapan Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy yaptığı açıklamada Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e teşekkür etti. Toplu sözleşme görüşmelerinin süreci ile ilgili bilgi veren Ersoy “Sayın başkanımızın görüşmelerde devreye girmesiyle imza aşamasına geldik ve bugün imzalıyoruz. Şunu çok net söylüyorum bugün 500 belediyede sözleşme imzalanmışsa Gebze, Darıca, Derince ve Büyükşehir’de imzalanan sözleşmeler bunun 490 tanesinden fazladır. Burada yapılan emek, başkanlarımızın ortaya koyduğu irade ortadadır. Derince’mizde en az zam alan arkadaşımız 4.200 TL maaş alacak. Ayrıyeten ustalık, operatörlük ve şoförlüğüne göre 4.400’e çıkan net maaşlar var. İkramiye, izin ve bayram parası bunun haricinde. Kocaeli’de yapılan toplu sözleşmeler hiçbir yerde yok. Belediye başkanımız iradesini koydu, Derince’de bu rakamları yakalamak çok önemli. Belediye başkanımıza, emeği geçen başkan yardımcılarımıza ve temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Derince Belediyesi özelinde çok iyi bir toplu sözleşme imzaladık” dedi

Birlikte Büyük Bir Aileyiz

Derince Belediyesi’nin çalışanları ile birlikte büyük bir aile olduğunu belirten Başkan Aygün,

“Toplu iş sözleşmemiz ülkemiz için milletimiz için sizler için hayırlara vesile olsun. Emeğin karşılığı hiçbir şeyle ölçülmez. Bu emeği ölçmek için herhangi bir tartı yok. Günün, ülkenin ve dünyanın şartları ile bunu belirlemek gerekiyor. Biz burada hepimiz büyük bir aileyiz. İller Bankası’ndan gelen para 2,5 milyon, zamsız bir şekilde ödediğimiz işçilik ücreti 3,5 milyon. Şimdi ilavelerle bu 4,5 milyona geliyor. Harcarken iktisatlı harcıyoruz, giderimizi sorguluyoruz. Seçim sürecinde mağduriyetini gördüğümüz işçi kardeşlerimize söz vermiştik. Göreve gelir gelmez ilk iş olarak bu sözümüzü yerine getirdik. KHK ile kadroya geçen çalışanlarımızın maaşlarına 635’er TL ücret artışı yaptık. Bu süreçte kadrolu arkadaşlarımızın zammını yaptık” dedi. Konuşmasında dış güçlerin ülkemiz üzerinde kurguladığı oyunlara da vurgu yapan Başkan Aygün, “40 yıldan beri ülkemizi dize getiremeyenler şimdi ekonomik olarak insanımızı etkilemek istiyor. Kalkınma noktasında 10 yıl önce İhamız, Sihamız yoktu. Şimdi terörü bitiren teknolojiye sahibiz. Kalkınan ülkemizi çekemeyenlerin oyunlarını bozmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak : SGK Rehberi
10 Kurum personel Alımı yapıyor, bazılarında KPSS şartı yok, sadece kura var
Fatih Terim'i dolandırmaya çalışan 2 kişi tutuklandı
Erik, çeyrek altını solladı
Ekonomi 'Torba kanunu' Meclis'e sunuldu: İşte yeni değişiklikler....
Mezun olmasına rağmen diploması geç düzenlenen memur GYS'ye girebilir mi?
Kaşıkçı'nın nişanlısı Cengiz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın cezalandırılmasını istedi
Gelir İdaresi Başkanlığı sözleşmeli 196 destek personeli (hizmetli) alacak
Hakkari'de gösteri ve yürüyüşler 15 gün süreyle yasaklandı
Müjdat Gezen ve Metin Akpınar için karar verildi!
Çalışanlar dikkat! İşveren bu kararları işçiden habersiz alamaz...
Yargı reformunun detaylarını yarın Cumhurbaşkanımız açıklayacak
Erdoğan normalleşme adımlarını açıkladı! İşte alınan kararlar...
Salgının 2021'de sona ermesini beklemek gerçekçi değil
Sahibinden satılık 'mahalle'
Sokak ortasında silahını çıkartıp 3 kişiyi öldürdü!
Çeyrek altın günü 21 TL'lik düşüşle tamamladı
Kamuda esnek çalışma saatlerine ilişkin YENİ genelge yayımlandı
Kurtulmuş: Tek maddelik anayasa yazsaydım, 'Devlet adaleti sağlamakla yükümlüdür' derdim

Benzer Haberler