Anasayfa » Medya Haberleri » Normalleşme konuşulurken o ilden endişe dolu görüntüler

Normalleşme konuşulurken o ilden endişe dolu görüntüler

Normalleşme konuşulurken o ilden endişe dolu görüntüler

Korona virüs salgını konusunda normalleşme süreci konuşulurken, riskli iller arasında bulunan Tekirdağ'da vatandaşlar sokaklara ve sahile akın etti.

Tarih :
Normalleşme konuşulurken o ilden endişe dolu görüntüler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısından sonra müjdesini verdiği normalleşme süreci konuşulurken, Tekirdağ'da yağışlı günler ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar sahile akın etti. Akın akın sahile gelen vatandaşların genel olarak maske taktığı, buna karşın sosyal mesafe kurallarını hiçe saydıkları gözlemlendi.


Sahilde emniyet anonsları

Sahil alanda yoğun kalabalıkların oluşması üzerine Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekip aracı gün boyu anons uyarıları yaptı. Sahil alanının yanı sıra çocuk parkları da dolup taşarken, çok sayıda olta balıkçıları da denizin kenarında balık avlamaya çalıştı.


"Biz kurallara uymazsak, bu korona zaten bitmez"

Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamada bulunan vatandaşlar, "Bu bizim elimizde olan bir şey bundan kaçış yok. İnsanlar olarak, toplum olarak biz kurallara uymazsak, bu korona zaten bitmez. Ama kurallara uyarsak, her denileni harfi harfine yaparsak, bu korona bir şekilde bitecek. Bak azalan şehirler var. Demek ki adamlar kurallara uyuyorlar. Azalmayan şehirlerde ise insanlar demek ki kurallara uymuyorlar. Biz de vatandaşlar olarak artık bu işten sıkılmaya başladık. Hafta sonu evlerdeyiz. E pazartesi olduğu zaman 'Hurra' herkes dışarıda" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
TBMM'de 4 uluslararası anlaşma kabul edildi
İstanbul depremi için korkutan istatistik!
Cenazeye katılan 100 kişiden 40'ı koronavirüse yakalandı
Sağlık Bakanlığı 4 Mart 2021 tarihli koronavirüs verilerini açıkladı.
Dövizden çıkışlar sürüyor: Şirketler döviz satıyor!
Tasarruf finansman şirketlerine denetim teklifi yasalaştı
Elazığ 8. Kolordu Komutanı, helikopter kazasında şehit oldu
Validen, Başkentteki ekmek zammına ilişkin açıklama

Benzer Haberler