Anasayfa » İşsizlik » Bir çift kuşla başladığı hobisi 200 kuşluk bir tutkuya dönüştü!

Bir çift kuşla başladığı hobisi 200 kuşluk bir tutkuya dönüştü!

Bir çift kuşla başladığı hobisi 200 kuşluk bir tutkuya dönüştü!

Tokat'ta yaşlı adamın bir çift muhabbet kuşuyla başladığı hobisi zamanla tutku haline geldi. Şimdi evinin odasında 200'ün üzerinde kuşa bakıyor.

Tarih :
Bir çift kuşla başladığı hobisi 200 kuşluk bir tutkuya dönüştü!
Tokat'in Hocaahmet Mahallesi'nde yasayan 65 yasindaki 3 çocuk babasi Sebati Sengül'ün çocukluk hayali gerçek oldu. Emekli olduktan sonra bir çift muhabbet kusu alarak beslemeye baslayan Sengül kisa sürede hobisini tutku haline getirerek isleri büyüttü. Zamanla kus sayilarinin arttigini söyleyen Sengül evin girisindeki bir odayi kuslara tahsis ederek orada beslemeye basladi. 5 yillik süreçte kuslarin sayisi 200'ü astigindan yasli adam kuslara 39 yasindaki oglu Engin Sengül ile birlikte bakiyor. Kuslarin yani sira bahçesinde birçok çesit kümes hayvani besleyen yasli adam halinden memnun.

Kuslarin hepsi benim torunlarim

Kus ve kümes hayvanlarina çok merakli oldugunu ifade eden Sengül, emekli olduktan sonra bu merakinin bir tutkuya dönüstügünü söyledi. Evinin bahçesinde kümesinde birçok çesit tavuk ve horoz yetistiren Sengül, evinin girisindeki bir odada ise 200’ünüzerinde muhabbet kusu besliyor. Yillar önce bir çift kusla basladigini belirten Sengül, “O sevgi bizi yumak haline getirdi, büyüttü. Esten dosttan aldik, gittik getirdik. Biz buradan ürettik bu sekilde çogalttik. Su anda 200 üstü de kusumuz var. Ve bunlarin hepsi de benim torunlarim. Torun olarak bakiyorum. Öyle seviyorum” dedi.

Sevdigimiz için muhabbetle bakiyoruz

Severek baktigi için hiçbir zaman zorluk yasamadigini belirten Sengül, “Hiçbir zaman zorlugu olmuyor. Yeter ki o isi severek yapin. Sevdikten sonra hiçbir seyin zorlugu olmaz. Sevdigimiz içinde muhabbetle bakiyoruz” diye konustu.

Kus sevgisi babadan geçti

Babasi ile birlikte kuslara bakan Engin Sengül ise “Babamdan kalan bir sevgi diyelim biz buna. Kuslarin mamasini yapiyoruz yemini suyunu her sekilde tedarik ediyoruz. Görenler sasiriyor, çok farkli kuslar var. Misafirlerimiz geliyor bazen, içeriye giriyor. Girdigi zaman yazin neymis böyle diyorlar. Hediye veriyoruz zaten. Çogunu bos göndermiyoruz elimizden geldigi kadar” ifadelerini kullandi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Fas, Türkiye'den SİHA siparişi veren dördüncü ülke oldu
Nefes borusuna çilek kaçan çocuk hayatını kaybetti
Meteorolojiden 5 il için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
Bakan Varank, yerli Kovid-19 aşısı için gönüllü oluyor
EPGİS'ten akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin kanun teklifiyle ilgili açıklama
Engellilikten dolayı emekli olan işçi, memur olarak atanabilir mi?
Mehmetçik nöbet başında iftar yaptı
Validen aşı uyarısı: Sırası gelen yaptırsın
1 günlük evliliğin nafakaya mahkum ettiği Mustafa Duman kadınlara seslendi

Benzer Haberler