Anasayfa » Medya Haberleri » Bankalarda sıra numarası çilesi bitiyor!

Bankalarda sıra numarası çilesi bitiyor!

Bankalarda sıra numarası çilesi bitiyor!

Bankada sıra numarası çilesi değişiyor. İlk Yapı Kredi başlatıyor. Korona salgını ile temasın daha az olduğu çözüm yolları aranmaya başladı. Bu kapsamda da bankalar yeni uygulamalara başladı. Bankada sıra numarası çilesi bitiyor. Yapı Kredi Bankası şubelerinde, korona virüs tedbiri kapsamında müşteriler şubeye girmeden internet üzerinden sıra numarası alacak.

Tarih :
Bankalarda sıra numarası çilesi bitiyor!

Korona salgını ile temasın daha az olduğu çözüm yolları aranmaya başladı. Bu kapsamda da bankalar yeni uygulamalara başladı. Bankada sıra numarası çilesi bitiyor. Yapı Kredi Bankası şubelerinde, korona virüs tedbiri kapsamında müşteriler şubeye girmeden internet üzerinden sıra numarası alacak.

Paramedya'nın haberine göre, son dönemde Türkiye genelinde çok sayıda banka şubesinde korona vakasının çıkması bankaları bu konuda tedbir almaya itti. Yapı Kredi Bankası aldığı tedbirlere ek olarak müşterilerinin şubeye girmeden sıra numarası alabileceği sistemi mobil uygulamasına dahil etti.

 SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Yapı kredi mobilden ya da telefonun kamerasından şube girişindeki posterde yer alan QR kodu okutup, bilet alma ekranında HES kodu eğer risksiz olarak çıkarsa sıra numarası cep telefonuna sms olarak gelecek.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler