Anasayfa » Medya Haberleri » İki kurum 760 personel almak için ilana çıktı

İki kurum 760 personel almak için ilana çıktı

İki kurum 760 personel almak için ilana çıktı

Ticaret Bakanlığı 750 sözleşmeli muhafaza memuru, Kişisel Verileri Koruma Kurumu da 10 uzman yardımcısı almak için ilana çıktı

Tarih :
İki kurum 760 personel almak için ilana çıktı
19 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazetede, Ticaret Bakanlığının 750 kişilik sözleşmeli muhafaza memuru ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu'nun 10 kişilik uzman yardımcısı alım ilanı yayımlandı.

TİCARET BAKANLIĞI İLANI

Ticaret Bakanlığı ilanına 01.01.1991 ve daha sonra doğanlar başvurabilecek. Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olma şartı aranıyor. Başvurular dijital ortamda 09/08/2021-18/08/2021 tarihleri arasında alınacak.

Sözleşmeli muhafaza memurluğu alımına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret, finans ve bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.


Sınav önce Uygulamalı (Fiziki Yeterlilik) sınav olarak yapılacaktır. Uygulamalı (Fiziki Yeterlilik) sınava, KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının dört katı aday çağırılacaktır. Uygulamalı sınavda en yüksek puan alan iki katı aday sözlü sınava alınacaktır.

Sınav ilanında yer alan açıklamaya göre, ÖSYM'nin yaptığı merkezi tercihlerde bir kamu kurumuna yerleştirmesi yapılan adaylar Sözleşmeli Muhafaza Memuru alımına başvumayacaktır.

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KURUMU İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, 10 uzman yardımcısı alacak.


Hukuk mezunlarından 4, Siyasal bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve İşletmeden 2, Elektronik, Elektrik- Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri mühendisliğinden ise 4 aday alınacak

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler