Anasayfa » Medya Haberleri » ‘Fındık mafyası’ uyarısı

‘Fındık mafyası’ uyarısı

‘Fındık mafyası’ uyarısı

‘Fındık mafyası’ uyarısı CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Rekabet Kurumu’na başvurdu. Nutella ve pek çok çikolata markasının sahibi Ferrero şirketinin Anayasa’ya ve kanunlara aykırı bir şekilde ülkemizde fındık piyasasında tekelleşme ve kartelleşme içinde olduğunu ifade etti.

Tarih :
‘Fındık mafyası’ uyarısı

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Rekabet Kurumu’na başvurdu. Nutella ve pek çok çikolata markasının sahibi Ferrero şirketinin Anayasa’ya ve kanunlara aykırı bir şekilde ülkemizde fındık piyasasında tekelleşme ve kartelleşme içinde olduğunu ifade etti.

Hükümet ve Rekabet Kurumu'nun fındıkta yaşanan mafyalaşmayı seyrettiğini ileri süren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Gelinen nokta fındıkta mafya düzenidir. Mafyanın başı Ferrero tetikçiler yerli taşeronları” dedi. Adıgüzel, şunları söyledi:

RANT ÇETESİNİN TALİMATLARINI UYGULUYOR

– Bu Tarım Bakanı bu uluslararası rant çetesinin talimatlarını uygulamaktadır. Daha dün söyledik sahte bala müdahale etmeyen, sahtecilere göz yuman bu Tarım Bakanı balın tadını, fındığın adını yerle yeksan etmiştir. Derhal istifa etmelidir. Rekabet Kurumu tüm olan biteni seyrediyor. 3 yıl önce bu kuruma başvuru yaptık. 1,5 yıl bekleyip tam fındık sezonu öncesi Ferrero'ya arka çıkmıştı. Hiç bir araştırmaya gerek yok demiş, rapordaki rakam sütunları boş bırakılmıştı. Bizden de gereken cevabı almış, yaptıkları ihaneti Türk Milleti'nin önünde ifşa etmiştik.

– Bugün fındık piyasasındaki gelinen tablonun çok daha vahim oluşu, o günkü haklılığımızı ispat ediyor. Milli hassasiyeti olan yerli alıcıların bu çetenin kıskacı altında fındık alamıyor olması fiyatı aşağı çekiyor. Olan hem üreticiye, hem ulusal firmalara oluyor. Elin oğlu gelmiş memleketin içine ediyor.

ALİ EKBER ERTÜRK

Kaynak : Sözcu
Koronayı atlatanlar en çok bu şikayetle Takip Merkezi'ne başvurdu
2004'ten Bağkur'a kayıt için ne yapmam gerek?
Yargıtay'dan emsal karar: O işçi asgari ücretle çalıştırılamaz
Uzmanlar, Covid-19’un uzun vadeli etkisi için uyardılar
Temel Karamollaoğlu, Demirtaş ve Kavala'ya tahliye istedi
Akaryakıt fiyatlarına büyük zam kapıda! Benzin fiyatları 9'a geliyor
Mustafa İşcan tek tek anlattı: 3600 Ek Gösterge nedir, kimleri kapsıyor?
19 aylık Murat'ın midesinden 17 boncuk mıknatıs çıkarıldı
Siverek'te feci kaza: 3'ü kardeş 4 çocuk hayatını kaybetti

Benzer Haberler