Anasayfa » Medya Haberleri » 3 polise ‘ihmal’ soruşturması

3 polise ‘ihmal’ soruşturması

3 polise ‘ihmal’ soruşturması

3 polise ‘ihmal’ soruşturması Veteriner hekim Prof. Dr. Hasan Bilgili’nin, kendisine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner hekim Ç.B.’ye (24) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davaya etki edecek önemli bir gelişme yaşandı.

Tarih :
3 polise ‘ihmal’ soruşturması

Veteriner hekim Prof. Dr. Hasan Bilgili’nin, kendisine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner hekim Ç.B.’ye (24) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davaya etki edecek önemli bir gelişme yaşandı.

Milliyet'ten Aslıhan Altay Karataş'ın haberine göre; Ç.B.’nin şikayetinden 2,5 yıl geçtikten, iki savcı değiştikten sonra “delillerin bir kısmının kaybolmasına” sebebiyet verdikleri gerekçesiyle üç polis hakkında dava açıldı. Polisler hakkında dava açılmasını Milliyet’e değerlendiren Ç.B., “Başvurduğumuzda belki hala deliller toplanabilirdi, dava daha farklı ilerleyebilirdi. 2,5 sene sonra dava açılması süreci çok uzattı. Böyle hassas bir konuda sürecin bu kadar uzatılması normal değil bence. Hastane ile ilgili soruşturmamız da 2,5 senedir devam ediyor. Valilikten izin çıkmasına rağmen tekrar doktorlar itirazda bulunuyor ve beni daha çok mağdur edecek bir durum oluşturuluyor. Adaletin yerini bulacağına inancım var. O adamların dışarıda serbestçe dolaşıyor olması sadece benim can güvenliğim için değil, diğer insanlar için de bir tehdit” dedi.

Kaynak : Milliyet

Benzer Haberler