Anasayfa » Medya Haberleri » Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'ye şok: Cezalar onandı

Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'ye şok: Cezalar onandı

Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'ye şok: Cezalar onandı

Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'ye şok: Cezalar onandı

Tarih :
Tahkim Kurulu'ndan Fenerbahçe'ye şok: Cezalar onandı
TFF Tahkim Kurulu, Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası ceza alan Altay Bayındır ve Bright Osayi Samuel'in cezalarının onandığını açıkladı.
Fenerbahçe, TFF Tahkim Kurulu'nun, Altay Bayındır ve Bright Osayi Samuel kararı sonrası soku yaşıyor. Sarı-lacivertli ekibin Trabzonspor maçı esnasında yalanan olaylar neticesinde cezalı konuma düşen iki futbolcusu için yaptığı itiraz kabul görmedi. Bçylelikle söz konusu iki futbolcu, Fenerbahçe'nin Süper Lig'in 10'uncu haftasında yarın Aytemiz Alanyaspor ile oynanacağı karşılaşmada görev alamayacak.

İTİRAZLAR REDDEDİLDİ
TFF, Tahkim Kurulu'nun bugün yapılan toplantısı sonrası alınan kararları açıkladı. Açıklamada, Fenerbahçe'de Osayi Samuel ve Altay Bayındır'a verilen cezalar sonrası yapılan itirazların incelendiği ve reddedilerek cezaların onandığı belirtildi.

TFF'DEN SAMUEL VE BAYINDIR AÇIKLAMASI

TFF'den yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin, futbolcuları Bright Osayi Samuel ve Altay Bayındır ile ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 21.10.2021 tarih ve E.2021-2022/227 - K.2021-2022/277 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen 23.10.2021 Cumartesi günü saat 12:15'de video konferans yoluyla icra edilen duruşmada Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin vekilleri Av. Özge Tokarlı Gündüz, Av. Uğur Oker ve Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin futbolcusu Altay Bayındır'ın hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı.

Yapılan müzakere neticesinde;

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin futbolcusu Bright Osayi Samuel'in, sosyal medya hesabındaki açıklamalarında yer alan müsabaka hakemlerine yönelik hakaretinden dolayı Futbol Disiplin Talimatı'nın 41/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 13.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oyçokluğu ile, Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin futbolcusu Altay Bayındır'ın, rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36/1-a ve 35/4. maddeleri ile Futbol Disiplin Talimatı'nın 12. maddesinin uygulanması suretiyle neticeten ve takdiren 1 resmi müsabakadan men ve 13.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oyçokluğu ile karar verildi."

Kaynak : Türkiye

Benzer Haberler