Anasayfa » Medya Haberleri » Müjdeyi Bakan verdi! Aile Bakanlığı, 6 bin personel alacak

Müjdeyi Bakan verdi! Aile Bakanlığı, 6 bin personel alacak

Müjdeyi Bakan verdi! Aile Bakanlığı, 6 bin personel alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler. 6 bin personelin 1500'ü ASDEP'li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak.

Tarih :
Müjdeyi Bakan verdi! Aile Bakanlığı, 6 bin personel alacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Derya Yanık, 24 TV kanalında Helin Aslan'ın moderatörlüğünde, Belkıs Kılıçkaya ve Fadime Özkan'ın sorularını yanıtladı.

Bakanlığımıza 6 bin personel için pozisyon ihdasımız gerçekleşti. Bakanlığımızda bir kerede en büyük personel istihdamı olacak. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Kadro ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayacak bir talebe cevap verdiler.

6 bin personelin 1500'ü ASDEP'li olacak daha önce söz verdiğimiz gibi. Geriye kalan 4500 personel de meslek uzmanı avukat bakım personeli, idari personel sosyal çalışması, çocuk gelişimci, psikolog, sosyolog gibi meslek personeli arkadaşlarımız olacak. Süreç başladı. 2022'nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz. 6 bin yeni çalışma arkadaşımızı büyük bir heyecanla bekliyoruz.

ADVERTISING

Kaynak : SGK Rehberi
Fırsatçıların zam oyunu ortaya çıktı! Yüzde 100'e yakın artış yaptılar
Asgari ücret zam rakamı netleşti
Memur zammını Türk İş Başkanı açıkladı!
İbrahim Tatlıses 12 yıl aradan sonra sahnelere dönüyor
Karadeniz gazından müjdeli haberi: İlki 2022 yılında yapılacak
CNN International'dan CNN Türk'e inceleme
Un fabrikaları Rusya’ya taşınıyor

Benzer Haberler