Halkbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Tarih :
Halkbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank döviz hesabı açmak isteyenlerin kullanacağı kanallar şunlardır:

" İnternet bankacılığı

" Telefon bankacılığı

" Banka şubeleri

Halkbank döviz hesabı açacaklar mesai saatleri dışında da online uygulama üzerinden işlemlerini tamamlayabilir.

Halkbank Döviz Hesabı Online Açma Adımları Nelerdir?

Halkbank döviz hesabı açacaklar şubeye gitmeye gerek duymadan her saat diliminde işlemlerini mobil uygulama üzerinden ya da "https://www.halkbank.com.tr/" adresinden yapabilir. İnternet sitesine girildikten sonra sisteme giriş yapılır. Ardından "hesap açma" bölümünden hem vadeli hem de vadesiz döviz hesabı açılabilir. Bunun yanı sıra mobil uygulama üzerinden de online olarak döviz hesabı açılabilir.

Halkbank Döviz Hesabı Şubelerden Ne Zaman Açılır?

Halkbank şubelerine giderek döviz hesabı açmak isteyenler sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasında işlemlerini yapabilir. Bankanın resmi çalışma saatleri dışında şubeler kapalıdır. Ayrıca müşterilerin şubeleri kullanamadığı diğer günler şunlardır:

" Dini bayramlar,

" Milli bayramlar,

" Hafta sonları.

Bununla birlikte bankanın çalışma saatlerinde de çeşitli sebeplerden dolayı farklılık olabilir. Çalışma saatinin en güncel haline bankanın resmi internet adresinden düzenli olarak bakılabilir.

Halkbank Döviz Hesabı İşlemlerinde Alım-Satım Nasıl Yapılır?

Halkbank müşterileri döviz hesaplarında yatırım yapmak istediklerinde öncelikle piyasayı takip etmelidir. Piyasada yer alan kur riskleri ve kur değerleri hesaplanarak döviz alım ve satım işlemleri yapılabilir. Kur değerleri hem mobil bankacılık hem de internet bankacılığı ile kolayca öğrenilebilir. Döviz alım işlemi sonucunda belli bir miktar döviz karşılığında başka bir döviz kuru alınır. Satma işlemlerinde de çevrilmek istenilen döviz kuruna satım işlemi yapılır. Alım ve satım işlemleri aynı döviz biriminde gerçekleşebileceği gibi farklı döviz birimlerinde de yapılabilir.

Halkbank Döviz Hesabı Açmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Halkbank döviz hesabı açacak müşteriler öncelikle reşit olmalıdır. Diğer bir ifade ile belirtmek gerekirse, 18 yaşından büyük olan herkes döviz hesabı açabilir. Bununla birlikte bankanın istediği belge T.C. kimlik belgesidir. Müşteriler kimlik belgelerini yoksa pasaport gibi kimlik belgesi yerine geçebilecek belgeyi bankaya sunmak durumundadır. Döviz hesabı şahsi olarak açılır. Bir başkasının adına hesap açanlara yasal olarak yaptırım uygulanır.

Halkbank Döviz Hesabı İçin Müşteri Hizmetleri Destek Hattına Nasıl Ulaşılır?

Halkbank müşteri hizmetlerinden destek almak isteyenler 0850 222 04 40 numaralı hattı arayabilir. Çağrı merkezi ile yapılan görüşmelerde müşterilere nasıl hesap açacakları, şifre işlemleri ve diğer tüm alım ve satım işlemleri hakkında bilgi verilir. Tüm müşteriler haftanın her günü her saat görüşme sağlayabilir. Bunun yanı sıra sadece döviz hesabı değil aynı zamanda diğer bankacılık işlemleri de müşteri hizmetleri temsilcisi ile yapılabilir. Hesap açma, hesap bakiyesi öğrenme, para aktarma işlemleri gibi pek çok konuda destek verilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Halkbank Hesap Açma (Adım Adım Takip)

Halkbank Kimin? Ortakları Varmı?

Halkbank Döviz Hesabı Güvenli Mi?

Halkbank müşterilerin güvenliği döviz hesabında da korunur. Müşterilerin sisteme verdikleri bilgiler sistem alt yapısında güvenli olarak saklanır. Ayrıca şifrelerin ikinci bir kişi ile paylaşılması şifre çalınması riskini ortaya çıkarır. Banka çalışanları dahil olmak üzere herhangi biri ile şifre paylaşılmamalıdır. Halkbank döviz hesabı ile yapılan işlemler sonucunda elde edilen yatırımlar da hem vadeli hem de vadesiz hesapta güvenli olarak saklanır.

Müşteriler dilerlerse paralarını evde tutmak yerine bankaya götürebilir. Müşteri hizmetlerinde alınan bilgiler de müşterilerin güvenliği içindir. Bu bilgiler de başkası ile paylaşılmaz. Süreç tamamen gizlilik esasları içinde ilerler. Hem şubelerden hem de internet bankacılığı ile yapılan işlemlerde müşterilerin bilgisi dahili olmayan şüpheli işlemlerin bildirimleri sonucunda da gerekli yasal işlemler başlatılır.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler