Anasayfa » Medya Haberleri » Akaryakıtta büyük zam kapıda!

Akaryakıtta büyük zam kapıda!

Akaryakıtta büyük zam kapıda!

Akaryakıtta büyük zam kapıda! Tabelalar artık 4 haneli olacak

Tarih :
Akaryakıtta büyük zam kapıda!

Döviz kurlarındaki hareketlilik ve durdurulamayan yükseliş başta akaryakıt ve gıda ürünlerinde halka zam olarak dönerken, ekonomist Oğuz Demir motorin fiyatlarına 70-85 kuruş aralığında büyük bir zam daha geleceğini iddia etti. Zammın gerçekleşmesi durumunda, akaryakıt istasyonlarındaki tabelalar 4 haneli olacak.

Karar'da yer alan habere göre; Dolar/TL kurunda yaşanan hareketlilikten dolayı akaryakıt fiyatlarına art arda zam geldi. Zamların ardından yapılan indirimler araç sahiplerini umutlandırsa da bu geceden itibaren yeniden zam yapılacağı iddia edildi.

Karar yazarı ekonomist Oğuz Demir, Twitter hesabından dün yaptığı paylaşımda akaryakıt fiyatlarına zam geleceğini duyurdu.

BU GECEDE İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Ekonomist Oğuz Demir motorin fiyatlarına bu geceden itibaren 70-85 Kuruşluk bir zam geleceğini belirterek, “Motorinde hani 1 TL’lik zamdan sonra Aralık başında 44 kuruşluk bir indirim gelmişti ya.. Yarın gece itibariyle geçerli olacak şekilde motorine 70-85 kuruş arası zam geldiğinde bir hafta sonra fiyat o 1 TL’lik zamdan sonraki seviyeyi de geçmiş olacak. Çin modeli miydi?” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Karar

Benzer Haberler