Anasayfa » Medya Haberleri » Mali Sekreter'den çok sert 'Memura zam' açıklaması!

Mali Sekreter'den çok sert 'Memura zam' açıklaması!

Mali Sekreter'den çok sert 'Memura zam' açıklaması!

Türk Büro Sen Genel Başkanı ve Kamu Sen Genel Mali Sekreteri Osman Eksert'ten çok sert 'Memura zam' açıklaması!

Tarih :
Mali Sekreter'den çok sert 'Memura zam' açıklaması!

Türk Büro Sen Genel Başkanı ve Kamu Sen Genel Mali Sekreteri Osman Eksert memur zammına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'MEMURA YÜZDE 30 ZAM ALGISI'

Memurlara 2022 yılında % 30-35'lik oransal artışların gerçeği yansıtmadığını ve bunun bir algı operasyonu olduğunu söyledi. Memurlara iki yıl için verilen oransal artışın bir yıl için kazanılmış hak olarak savunmanın 'zavallılık' olduğunu ifade etti.

Eksert açıklamasının sonunda memurlar için 1000 TL seyyanen zam ve %3 refah payı taleplerini yeniledi.

İşte Kamu Sen Genel Mali Sekreteri Osman Eksert'in o açıklamaları;

"1- Bilindiği üzere memur ve memur emeklilerinin maaş artışları toplu sözleşme ile 2 yıl geçerli olmak üzere belirlenir.

2-Memurlarımıza 2022 ve 2023 yıllarında yapılacak oransal artışların kamuoyuna sadece 2022 yılında %30-35’lik bir oransal artış gibi sunulmaya çalışılması tamamen kamuoyunu yanıltmak üzere yetkili ama hiç bir etkisi olmayan konfederasyon tarafından yapılan bir algı operasyonudur

3-Toplu sözleşmede memurun haklarını her zaman ki gibi masada bırakan, algı operasyonu ile memurlarımızı ve kamuoyunu yönlendirmeye çalışanlar keşke aynı kararlılığı memurlarımızın haklarının korunması için de gösterebilseydiler.

4-2 yıl için geçerli olacak oransal artışları 1 yıl için kazanılmış hak gibi savunmak, zavallılıktır.

5-Biz tüm memurlarımıza ve memur emeklilerimize 1000 TL seyyanen zam ve %3 refah payı talebimizi bir kez daha buradan haykırıyoruz."

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler