Anasayfa » Medya Haberleri » Zamlı maaşların ödeneceği gün belli oldu!

Zamlı maaşların ödeneceği gün belli oldu!

Zamlı maaşların ödeneceği gün belli oldu!

Memur maaşları Temmuz ayında Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz’da zamlı haliyle ödenecek. Memur maaş zammı Haziran ayı enflasyon oranı açıklanmasıyla belli olacak. Memurlar enflasyon farkı etkisiyle şimdiden yüzde 35 oranında zammı garantiledi.

Tarih :
Zamlı maaşların ödeneceği gün belli oldu!

AKP Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş’un, “Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40’lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek.” sözleri sonrasında milyonlarca memur maaş zammı için beklemeye başladı. Memurların alacağı zamlı maaş 8 Temmuz’da hesaplara yatırılacak.

MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından kameraların karşısına geçerek basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Temmuz ayı memur maaşları Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödenecek. Türkiye büyürken, gelişirken, güçlenirken, 85 milyon vatandaşımızın bilaistisna her birinin buradan payına düşeni almasını temin etmek boynumuzun borcudur.”

MEMUR ZAMI NE KADAR OLACAK?

5 aylık enflasyon oranı ile emekli zammı 35,64,

5 aylık memur zammı 35,14,

5 aylık enflasyon farkı 28,14 olarak hesaplandı.

ENFLASYON FARKI NE KADAR?

Yüzde 73,50 ile yükselişini sürdüren enflasyon, memur ve emekliye yılın ilk 6 ayı için verilen yüzde 7.5'lik zammı adeta buhar etti. Milyonlarca memur ve emeklinin daha şimdiden yüzde 28,14 oranında enflasyon farkı alacağı oluştu.

Kaynak : Sözcu

Benzer Haberler