Bakan Dönmez: Kışa giriyoruz, doğalgaz depoları % 100 doluluğa ulaştı

Bakan Dönmez: Kışa giriyoruz, doğalgaz depoları % 100 doluluğa ulaştı

Bakan Dönmez, Avrupa'da yaşanan doğalgaz krizine dikkat çekerek "Kışa giriyoruz, şu anda Silivri'deki ve Tuz Gölü'ndeki yeraltı gaz deposu tam dolu vaziyette." dedi.

Tarih :
Bakan Dönmez: Kışa giriyoruz, doğalgaz depoları % 100 doluluğa ulaştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Avrupa'da yaşanan doğalgaz krizine dikkat çekerek, Türkiye’nin gaz güvenliğine ilişkin yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

2 yıl önce başlattıkları çalışmayla Silivri'deki doğal gaz yeraltı deposunun kapasitesini artırma kararı aldıklarını kaydeden Bakan Dönmez, deponun kapasitesini 3,2 milyar metreküpten 4,6 milyar metreküpe genişletme çalışmasında sona gelindiğini belirtti.

Dönmez, "Şu anda Silivri'deki yeraltı gaz deposu tam dolu vaziyette. Kışa giriyoruz. Tuz Gölü'ndeki depomuzda 1,2 milyar metreküplük bir rezervimiz, depolama alanımız vardı. Onu yine aynı şekilde yaz aylarında tam doldurduk. Orada da yine kapasite genişletme çalışmaları devam ediyor ama oradaki çalışmalarımız 2 yıl kadar daha sürecek. Çok daha büyük bir projeden bahsediyoruz. Yaklaşık 5,4 milyar metreküplük depolama rezervine ulaşmış olacağız” dedi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Özel halk otobüsleri kontak kapattı, Ankara BB açıklama yaptı
AYM'nin yeni üyesi Muhterem İnce yemin etti
Ünlü sunucu hayatını kaybetti
Benzema, Altın Top ödülünü ilk kez kazandı
Mesai Saati dışında Patrona 'Hakaret' Kovulma Sebebi midir?
Kız arkadaşıyla tartışırken 4 kişinin darbettiği diş teknisyeni gözünü kaybetti
İngiliz bakandan skandal emekli maaşı açıklaması: Söz veremem

Benzer Haberler