Anasayfa » İşveren » SGK TEŞVİK HIRSIZLARINA KAPILARI KAPATTI

SGK TEŞVİK HIRSIZLARINA KAPILARI KAPATTI

SGK TEŞVİK HIRSIZLARINA KAPILARI KAPATTI

Tarih :
SGK TEŞVİK HIRSIZLARINA KAPILARI KAPATTI

Alkışlar SGK’ya

İzmir’den yazan okurumuz Özgür Bey soruyor,

Ayda 300 -350 civarında işçinin çalıştığı bir şirketin personel müdürüyüm.  İşçilerin primlerini hep yüzde beşlik teşvikten yararlanarak ödedik.  Geçen ay eski SGK müfettişi yeni sosyal güvenlik uzmanı olduğunu söyleyen bir kişi, bizim şirketi nerden bulduysa bulmuş  yönetim kurulu üyelerimizle görüşüp, 2011 yılından bu yana 6111 teşvikinden yararlanabileceğimizi, ödemiş olduğumuz primlerin de büyük bir kısmını geri alabileceğini söylemiş.  Adam ikiyüzbin üçyüzbin bin liradan bahsetmiş. Şirketin sahipleri böyle bir teşvik var da sizin haberiniz yok mu deyip muhasebe müdürünü işten çıkardı.  Sosyal güvenlik uzmanı olduğunu söyleyen adamı arayıp anlaşalım dediler ama adam SGK’nın yeni genelgesiyle artık buna izin vermediğini söylemiş. Biz geç mi kaldık, artık bu teşvik hakkımız bitti mi?

…

Sevgili okurlar ,

İşsizlik sigortasının parasını sosyal güvenlik danışmanları çalıyor diyerek,  tüm bu olan biteni daha önceleri duyurmaya çalışmıştım bu siteden.

Bu adamların önce bu teşvikten hiç yararlanmamış işletmeleri bulduklarını,  sonra biz sizi yararlanmadığınız bu teşvikten yararlandıracağız deyip, SGK’dan alacakları teşviklerin yarısına nasıl ortak olduklarını  anlatmıştım, bu yazımda.

…

Biraz geç oldu ama nihayet SGK gerekeni yaptı.

Kısa yoldan köşeyi  döndükten sonra kimisi milletvekilliğine soyunan bu düzenbazlar için SGK nihayet olması gerekeni yaptı. 2015/10  genelgesiyle bu hırsızlara tüm  kapıları kapattı .

…

Ne var ki kimilerine öyle dokunmuş ki SGK’nın bu yaptığı ”Kanunla verilen genelgeyle geri alınıyor” diye başlık atmış gazetelerinde.

Gerçi, bunlara gazeteciden ziyade “tetikçi” demek, emin olun çok daha doğru olur. Bu kadar tatlı paradan, kolay paradan, sıcak paradan vazgeçemiyor adamlar?

İşlerine gelmeyince SGK kanun nizam tanımıyor da diyorlar, halkı kışkırtıyorlar da diyorlar.

Bunların dini imanı para çünkü.

…

Okurumuz Özgür beye gelince,

Geçmiş aylar için 6111 teşvikinden yararlanmayacaksınız artık, doğrudur. SGK geçmişe yasak koydu .

 Ama gelecek aylar için bu teşviklerden yararlanabilirsiniz.

Ve siz siz olun bu gibi adamlar sizlere böyle bir teklifle geldiklerinde nedir ne değildir, bu adamlar doğru mu söylüyor, yalan mı söylüyor,  teşviklerin yarısını bu adamlara niye verelim ki deyip mutlaka SGK’ya başvurun.

Olmadı bir meslek mensubuna başvurun.

Ve lütfen bu adamlara yedirmeyin bu paraları

Hazırlayan: Yaşar AYDIN

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler