Anasayfa » Medya Haberleri » EYT'liler "Bir Tek Emekli Olamadık"

EYT'liler "Bir Tek Emekli Olamadık"

EYT'liler "Bir Tek Emekli Olamadık"

Tarih :
EYT'liler
Nurgül Yılmaz Emeklilikte Yaşa Takılanlar kazanılmış ancak verilmeyen haklarını elde edebilmek amacıyla tüm Türkiye genelinde mücadeleye; bıkmadan, usanmadan, yorulmadan devam ediyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Bursa, Eskişehir, Antalya’da düzenledikleri dev buluşmalardan sonra; dördüncü ve çok ses getiren buluşmayı 16 Aralık Pazar günü İstanbul Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde (MKM) yaptı. EYT mağdurları 6 Ocak 2019 Pazar günü ise Samsun’da toplandı ve ses yükseltti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın 6. buluşması ise; 13 Ocak 2019 Pazar günü (bugün) İzmir Karşıyaka Deniz Baykal Kültür Merkezi’nde yapıldı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın 7. Buluşması 27 Ocak’ta Çerkezköy’de, 8. buluşması 3 Şubat 2019’da Adana’da, 10 Şubat 2019 Pazar günü ise Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi Toplantı salonunda yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiler 1999 yılından beri mücadele eden EYT’liler dev İzmir buluşmasında salonun içinde ve dışında sloganlar attı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek; mağduriyetlerini ortadan kaldırılmasını, yasanın yeniden düzenlenmesini ve seslerinin duyulmasını istediklerini yineledi. EYT’liler, ‘Hükümet uyuma, duy sesimizi’, ‘Yalnızca adalet istiyoruz’, ‘EYT burada, Meclis nerede?’ sloganları attı. Hak mücadeleleri için ses yükseltti. Maden İşçileri Baretleri İle Geldi Manisa’nın Soma ilçesinden İzmir Deniz Baykal Kültür Merkezi toplantısına gelen ve Soma kömür madenlerinde çalışan EYT’lilerden bazıları ise baret taktı, üzerinde, ‘Somamız, kömürümüz, helvamız, ne olacak halimiz’ pankartları taşıdı. Haklarını istedi, çocuklarının geleceklerinden endişe duyduklarını anlattı.

‘Bir Tek Emekli Olamadık’ EYT’liler tarafından salonda açılan pankartlar arasında; talepler ve serzenişlerde vardı. Bunlardan bazıları; ‘Şair olduk, yazar olduk, bir tek emekli olamadık’, ‘Emekleri yok sayılan topluluk.’ İdi. 'Edirne’den Kars’a, Jüpiter’den Mars’a', sloganına uygun olarak tasarlanan kostümler ise yine EYT Mağdurları tarafından giyilerek, dikkatlerin artık kendilerine dönülmesini istedikleri yinelendi.

 

Kaynak; NHA World News

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler