Anasayfa » Medya Haberleri » Uzun Evliliğin 10 Sırrı

Uzun Evliliğin 10 Sırrı

Uzun Evliliğin 10 Sırrı

Tarih :
Uzun Evliliğin 10 Sırrı

Mutlu ve uzun birlikteliğin sırrı bu önerilerde gizli.

Boşanma rakamlarının hızla arttığı günümüzde mutlu ve uzun bir birliktelik istiyorsanız bu altın önerilere dikkat!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce, evlenecek çiftlerin iletişim becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan ''Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri'' konulu kitapta mutlu beraberlikler için önemli ipuçları veriliyor.

Kitapta, uzun bir evliliğin 10 sırrı ise bağlılık, güven, ihtimam, sabır, saygı, şefkat, anlayış, fedakarlık, affedicilik ve sorumluluk olarak sıralanıyor.

Hukuk ve Hayat Derneği, geçen yıl yurt genelindeki boşanmaların nedenlerini, boşanan çiftlerin özelliklerini TÜİK'in boşanma verilerine göre değerlendirdi.

TÜRKİYE'NİN 2011 'BOŞANMA KARNESİ'

Geçen yıl yurt genelindeki boşanmaların nedenleri arasında ilk sırada "geçimsizlik" yer alırken, boşanan çiftlerin yüzde 40'ı ilk beş senede yollarını ayırdı.

Buna göre, 2011'de 592 bin 775 çift evlenirken 120 bin 117 boşanma gerçekleşti. Boşanan çiftlerin yüzde 40'ı ilk 5 yılda, yüzde 24'ü de evliliklerinin 16. yılından sonra eşleriyle yollarını ayırdı.

Boşanan erkeklerden yüzde 22'si, kadınlardan ise yüzde 20'si 30-34 yaş aralığında. Eşinden ayrılan erkeklerin yüzde 8'ini 54 yaş üstündekiler oluşturdu.

Boşanan kadın ve erkeklerin çoğunluğunu lise mezunları, ayrılan kadınların yüzde 2'sini okuma yazma bilmeyenler, yüzde 3'ünü ise ilkokul eğitimini terk edenler oluşturdu.

Kaynak : Sabah

Benzer Haberler