Anasayfa » GSS » SSK'dan Müjde, Yeni Mezunlara Sağlık Hizmetine Devam

SSK'dan Müjde, Yeni Mezunlara Sağlık Hizmetine Devam

SSK'dan Müjde, Yeni Mezunlara Sağlık Hizmetine Devam

Tarih :
SSK'dan Müjde, Yeni Mezunlara Sağlık Hizmetine Devam

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, lise ve dengi okullardan mezun olan gençlerin 20 yaşını, yüksek öğrenimden mezun olan gençlerin ise 25 yaşını geçmemek kaydıyla, mezuniyet tarihini takip eden günden itibaren 2 yıl süreyle sağlık hizmetinden faydalanabileceklerini söyledi.

LİSE MEZUNUNA 20 YÜKSEKOKUL MEZUNUNA 25 YAŞINA KADAR SAĞLIK HİZMETİ

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, lise mezunlarında 20, yükseköğrenim mezunlarında 25 yaşını geçmemek üzere, okullardan mezun olanların 2 yıl daha genel sağlık sigortalısı sayılacağını ve prim borçlarına bakılmaksızın bakmakla yükümlü olunan veya hak sahibi kişi sayılmak suretiyle sağlık hizmetlerinden faydalanabileceklerini açıkladı. Kararın 10 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandığını söyleyen Tümsek, "Kanunun yürürlük tarihi olan 10 Şubat 2016 tarihinden önce mezun olanlara, mezuniyet tarihini takip eden günden itibaren 2 yıllık sürenin tespiti yapılacaktır. Bu kapsamda olanlar 10 Şubat 2016 tarihi sonrasında 2 yıllık süreden kalan süre kadar sağlık hizmetinden faydalandırılacaktır" dedi.

İl Müdürü Basri Tümsek, konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin İl Müdürlüğü'ne ve Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

Bahçeli'den ABD ile yapılan uzlaşıya destek
Beyaz Saray’da Barış Pınarı krizi
2020 yılı bütçesi bugün Meclis'e geliyor
Türkiye-ABD anlaşmasında dikkat çeken iki madde
CHP'den ilk tepki: Türkiye için olumlu ancak iyi takip etmek lazım
AB'den Türkiye kararları
Trump, G7 zirvesini otelinde düzenleyecek
İki emniyet müdürü 'rüşvetten' tutukladı

Benzer Haberler