Anasayfa » İş Sağlığı Güvenliği » İSG uzmanlığı sınav başvuruları başlıyor

İSG uzmanlığı sınav başvuruları başlıyor

İSG uzmanlığı sınav başvuruları başlıyor

2016 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı başvuruları 15 ila 24 Mart tarihleri arasında alınacak.

Tarih :
İSG uzmanlığı sınav başvuruları başlıyor

2016 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavının(2016-İSG) 1. Dönem sınavı 30 Nisan 2016 tarihinde saat: 09.30’da uygulanacaktır.

Sınava başvurular,15- 24 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınav, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul-1, İstanbul-3, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır. Başvuran aday sayısının 1000'den daha az olduğu sertifika alanlarında sınav sadece Ankara’da yapılabilecektir.

İnternet aracılığıyla bireysel başvuru hakkı olmayan adaylardan, başvuruların yapılacağı tarihler arasında görev, eğitim, tedavi vb. nedenlerle yurt dışında bulunduğu için (KKTC ve Kırgızistan-Bişkek hariç) başvuru merkezine gitmesi mümkün olmayan adaylar, sınava Ankara’da girecekler ve sınava sadece pasaportları ile kabul edileceklerdir. (Pasaport dışında bir kimlik belgesi kabul edilmeyecektir.)

Kimlerin sınava katılabileceğine dair sınav ilanı, sınav başvuruları başlamadan önce Genel Müdürlük tarafından yapılacaktır. İlanda, sınava başvuru koşulları ayrıntılı olarak yer alacaktır. Sınava başvuru hakkı bulunan adaylar Genel Müdürlük tarafından belirlenecektir. Genel Müdürlük sınava girecek adayların başvuru koşullarını taşıyıp taşımadığını kontrol edecektir. Genel Müdürlük, başvuru koşullarını taşıyarak sınava katılmasını uygun gördüğü adayların bilgilerini, ÖSYM’ye bildirecektir. Genel Müdürlük tarafından TC Kimlik Numaraları ÖSYM’ye bildirilen adaylar, başvuru işlemlerini yaparak, sınav ücretini yatıracaklardır.

‘Sınava İlişkin Genel Bilgiler Temel İlke ve Kurallar’ aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup sınava başvuru yapacak adayların Kılavuzda yer alan bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir

THY'den satış iddialarına net cevap!
Karamollaoğlu: Devlet Bahçeli'yi tebrik ediyoruz
Cem Yılmaz'dan takipçisine: Ahkam keseceğine derhal 100 bin TL ver
YDS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri belirlendi
Yozgat'ta korkunç olay! Preslenmiş varil içerisinde bulundu
Ankara'da Kızılırmak'tan su alımı durduruldu
O kamu personeline ek zam gündemde! Kurul toplandı...
2. el araç satışında yeni dönem 1 Nisan'da başlıyor
E-devlet üzerinden 5 yeni hizmet
CHP'li belediye başkanı görevden alındı
Binali Yıldırım'dan HDP'li Sezadi Temelli açıklaması
Mesleki eğitimde tekstil mezunlarının istihdamı artacak

Benzer Haberler