Anasayfa » Kamu » Taşerona kadroda son gelişme

Taşerona kadroda son gelişme

Taşerona kadroda son gelişme

Tarih :
Taşerona kadroda son gelişme

Taşerona kadro konusunda yüz binlerce çalışanın gözü kulağı gelecek yeni açıklamalara çevrildi.

15 Temmuz'daki FETÖ'cülerin darbe girişiminden önce Başbakan Binali Yıldırım taşerona verilecek kadro konusunu gündemine almış ve gerekli işlemlerin 2016 yılı içerisinde tamamlanacağını açıklamıştı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın bu açıklamasından bir kaç gün sonra FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi, taşerona kadro konusunun da askıya alınmasına neden olmuştu. Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlayan kamu kurumlarının paralel yapı ile bağlantılı olan kişilerden ayıklanması konusu gündeme geldi.

Başlatılan operasyonlarda binlerce kişi görevlerinden uzaklaştırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili olarak,

"15 Temmuz sürecide göstermiştir ki Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün kamu kurumlarından kısa sürede tamamen temizlenmesi gerekiyor. Devletin birlik ve beraberliği için şer odaları ortadan kaldırılacak. Boşalan kadrolara eğitimini tamamlamış mezun öğrenciler yerleşecek. Kamu kurumlarının temizlenmesinin ardından taşeron firmalara geçilecek. FETÖ ile bağlantısı olan taşeron şirketler ayıklanacak. Sonrasında ise söz verdiğimiz gibi taşerona kadro konusu ele alınacak. Ancak bu biraz zaman alacak"

dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın taşeron işçiler ile ilgili yaptığı açıklama, kadro bekleyen işçileri rahatlattı. Atılacak adımlar ve gerçekleştirilecek işlemlerin 2017'nin ilk çeyreğinde tamamlanması öngörülüyor.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler