Anasayfa » Kamu » KEDER Başkanı Fatih Öksüz Taşerona Kadroyu Sordu

KEDER Başkanı Fatih Öksüz Taşerona Kadroyu Sordu

KEDER Başkanı Fatih Öksüz Taşerona Kadroyu Sordu

Tarih :
KEDER Başkanı Fatih Öksüz Taşerona Kadroyu Sordu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Devlet Personel Başkanı Enes Polat, MEMUR-SEN, KAMU-SEN, KESK Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kamu Kurumlarından en üst düzey Bürokratlar ve Akademisyenlerin katılım sağladığı çalıştayda bizde Giresun Kamu Emekçileri Derneği olarak yerimizi aldık.

Kamu Personel Reformu hakkında ne gibi değişikliklerin yapılabileceğinin tartışıldığı çalıştayda katılımcılara soru yöneltme fırsatının verilmesi üzerine bende Devlet Personel Başkanı Enes Polat’a Taşerona Kadro yasasının hangi aşamada olduğu, meclise hangi tarihte geleceği sorularını yönelttim. Yasa tasarısının çıkarılmak için hazır halde olduğu ve Başbakanlığa daha önceden gönderildiği cevabını aldım.

Daha sonrasında yapmış olduğum görüşmeler neticesinde yasa tasarısının Başbakanlıkta bekletilmesinin nedeni olarak çalıştayın birinci gün programında değerlendirilecek olan Kamuda tek tip personel sisteminin uygulanabilirlik sonucuna göre hareket edilecek olması gösterilmektedir. Taşeron sorunu mevcut tasarı yasalaşarak mı yoksa tek tip kamu personeli sitemine taşeron işçilerinde dâhil edilerek mi çözüleceği şimdiden merak konusu olmuştur.

Bizler taşeron işçilerinin temsilcisi olarak bu sorunun takipçisi olmaya ve işçi kardeşlerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

KEDER BAŞKANI

FATİH ÖKSÜZ

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler